Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

Nádherné rodinné sídlo s charizmou v obci Dojč

  Ľutujeme táto ponuka už nie je aktuálna.
497.81 m2
Rodinný dom
Ulica: Dojč 14
Obec: Dojč
Okres: Senica
Kraj: Trnavský kraj
Druh: Domy
Typ: Predaj
Kategória: Rodinný dom
Plocha: 497.81 m2

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Realitná kancelária Pegas real si Vám dovoľuje predstaviť nádherný vidiecky dom v obci Dojč.

Táto malebná dedina je len na skok od obľúbeného golfového ihriska Šajdíkové humence, kúsok od vinárskej cesty na Morave alebo na skok od Rakúskych hraníc. Rodinný dom je určený pre záujemcu, ktorý hľadá príjemné bývanie na dedine, ale nieje ďaleko od mesta. Dom je situovaný v centre dedinky, v lokalite rodinných domov a záhrad. Takéto bývanie Vám prinesie do života pohodovú rodinnú atmosféru pre Vás či Vaše ratolesti, rodinu a priateľov.

Rozloha celého pozemku je krásnych 2483m2 a okrem domu tu nájdete aj záhradný domček či zastrešenú dielňu. Zvyšná časť pozemku je určená na oddych a relax, či už na terase pod obrovským orechom, v zimnej záhrade, alebo na malom detskom ihrisku. Parkovať máte možnosť či už vo dvore za bránou, alebo pred domom kde je dostatok miesta aj pre viacero áut.

DOM:
Tento nádherný dom s podlahovou plochou 498 m2 má rustikálno-vidiecky nádych a je rozčlenený do niekoľkých zaujímavých častí, ktoré boli navrhnuté s citom pre účelnosť a detail.

Prízemná čať domu pozostáva z útulnej vstupnej chodby, ktorá nás privedie do obývačky v ktorej sa rovno oproti dverám nachádza úžasná stavba –  kachľová vykurovacia pec,  obložená zelenou keramikou. Táto nádherná stavba slúži nielen ako dizajnový prvok obývacej izby, ale zabezpečuje aj vykurovanie celého domu.

Ak sa vydáme smerom doprava, za sklenenými posuvnými dverami nás privíta naozaj dych berúca „ kuchyňa snov“. Nová, exkluzívna, ale predsa s nádychom starobylého. Kuchynská linka je vyrobená z masívneho dubového dreva a aj keď sú spotrebiče moderné ( americká chladnička, umývačka riadu, sklo-keramická elektrická doska), vôbec nie je tým narušený pôvodný zámer vidieckeho vzhľadu. Každý, akýkoľvek  malinký priestor je dokonale využitý.

Dvere z kuchyne vedúce do kotolne schovávajú nemeckú technológiu tretej generácie, slúžiacu na vykurovanie domu. Ťažko by ste podobnú hľadali na Slovensku. 
Napravo za dverami vedúcimi z kuchyne natrafíme na ďalšie dvere za ktorými sa schováva otvorená galéria s nádhernou teplovzdušnou kachľovou pecou a veľkou knižnicou z masívu, plnou kníh. 

Galéria je voľne prepojená s hosťovskou izbou a tiež sa ďaľšími dverami dostávame do kúpeľne spojenej s toaletou a bidetom, patriacej k spálni rodičov, krorá je zariadená masívnym nábytkom najvyššej kvality.
V spálni je ponechaný pôvodný drevený strop, ktorý nádych pôvodnej histórie len umocňuje. 

Všetky izby v tejto časti domu sú tmavšie, vhodné na oddych a relax.

Po schodisku z galérie sa dostaneme do podkrovia na poschodí, kde sa nachádza detská izba s malou kúpeľničkou.

V prízemnej ľavej časti domu sa ďalej nachádza za posuvnými presklenými dverami nádherný presvetlený priestor s výhľadom do dvora - exkluzívna jedáleň, ktorá je prepojená zo zimnou záhradou s výstupom na terasu obklopenú zeleňou a výhľadmi do záhrady, kde je možnosť si vychutnávať rannú kávu, či spoločný obed s rodinou.

Zo zimnej záhrady na opačnej strane domu vedie schodisko taktiež do podkrovia.
V podkroví sa nachádza priestranný ateliér - oddychová miestnosť, ktorá slúži ako miesto na kartové hry, čas pre vodnú fajku, klábosenie…

Z ateliéru nás balkónové dvere privedú do poslednej časti domu.

Je to priestranný podkrovný byt, určený pre rodinných známych alebo priateľské návštevy. Vľavo je miesto na obývačku, vpravo jedáleň. Prechod medzi obývacou časťou a spacou časťou je pripravený na osadenie malej kuchyne ( je tam pripravený prívod vody, pripravené elektrické zásuvky,  dokonca miesto na osadenie dresu, zabudovanie umývačky, či elektrického sporáka s rúrou). 

Vľavo je malá kúpelnička so sprchovým kútom, umývadlom a záchodom. Priestor na oddych a relax, posteľ na spanie. Za zatvorenými dverami nájdete daľšiu podkrovnú izbu , je to priestor priamo nad kuchyňou. Táto  izba je ukončená zábradlím a prepojená tak na interiér galérie s knižnicou a zvyšok domu. 

POZEMOK:
Celý pozemok má rozlohu má rozlohu 2843m2. je taký veľkolepý že skoro nedovidíte na koniec záhrady. Siaha až po hlavnú cestu, po ktorej ste prišli od Kútov a ktorá pokračuje do neďalekej Senice. 

Pozemok lemujú vkusne upravené tuje. Rovno za domom je nádherný orech – najväčší a najstarší strom záhrady. Rodí každoročne a jeho plody sú lahodné, zdravé a hlavne veľmi chutné. Okrem tejto funkcie, má ešte ďalšiu, naozaj dôležitú. V období letných horúčav vytvára neskutočnú príjemnú atmosféru v zimnej záhrade rodinného domu a na terase pod ním je miesto na úžasné posedenie.

Záhrada je plná rôznych listnatých a ihličnatých stromov, všetky boli vysadené majiteľmi 10-15 rokov dozadu. 
Malá zimná záhrada – situovaná tak, že robí jemnú bariéru medzi dvorom a zvyškom záhrady - je s nedokončeným interiérom  a teda ponecháva budúcim  majiteľov možnosť sa kreatívne prejaviť. Môže z toho byť letná kuchyňa alebo pracovňa pre novú majiteľku, relaxačný domček pre celú rodinku, miesto pre vírivku, domček pre oslavy alebo grilovanie...

Domček je napojený na elektrickú energiu, je tam svetlo aj zásuvky, prípojka vody je rovno za domčekom.
Na prípojku vody za domčekom je napojené aj automatické zavlažovania trávnika na prednom dvore.

Za záhradkou objavíme veľkú stodolu. Slúžila majiteľom na odkladanie rôznych vecí. Elektrika je tu zapojená tiež, dokonca prípojka na 400V. Voda je pritiahnutá ešte kúsok za touto stodolou, aby v prípade potreby bola možnosť napojenia hadice a polievania záhrady.

Časť pozemku je obostavaná tehlovým plotom, zadná časť klasickým pletivovým plotom. Záhrada sama o sebe má neskutočný potenciál, môže byť doplnená ovocnými stromami, veľkým bazénom alebo naopak prírodným jazerom na chov rýb a plávanie, minigolfom... 

Na vonkajšie chodníky a terasu boli použité betónové dlažby BRUKBET s dokonalou imitáciou dreva a otesaného kameňa pieskovca. Oblúkové schody na vstupe do domu sú z rovnakého materiálu. Celý dom je obložený tehlovými pásikmi z pálenej keramiky vyrobených na objednávku firmou Fajansa, v kombinácii s fasádnou omietkou talianskeho výrobcu San Marco. 

LOKALITA :
Dedina je zaujímavá svojou polohou.
Je takou križovatkou. Veľmi blízko sú hranice s neďalekým Českom aj Rakúskom. Z tejto malebnej dediny sa za 20 minút autom dostanete na diaľnicu do Kútov, ktorá spája Prahu s Bratislavou, odkiaľ je do Bratislavy 40 min, do Viedne asi hodinku, do Brna tiež necelú hodinku jazdy autom.

Cena:  599.000,- Eur
Kontakt: Igor Vlčko
Tel: 0911 744 099

© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej kancelárie Pegas real s.r.o.

Nenašli ste tú pravú nehnuteľnosť? PODOBNÉ NEHNUTEĽNOSTI