Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

Charizmatický 5 izbový dom v Lozorne s ateliérom

  Ľutujeme táto ponuka už nie je aktuálna.
Rodinný dom
Ulica: Vendelínska
Obec: Lozorno
Okres: Malacky
Kraj: Bratislavský kraj
Druh: Domy
Typ: Predaj
Kategória: Rodinný dom
Plocha:

POPIS NEHNUTEĽNOSTI

Realitná kancelária Pegas real Vám exkluzívne ponúka na predaj charizmatický rodinný dom neďaleko Bratislavy v Lozorne. Rodinný dom s obytným podkrovým má 5 izieb, patrí k nemu aj nádherne svetlý ateliér s priamym prepojením do domu s podkrovým a priestranná pivnica s rozlohou  26m. Rozprestiera sa na pozemku s rozlohou 545m.

1NP 185m
PODKROVIE 47m
PRÍSTREŠOK 40m
PIVNICA 26m
POZEMOK 545


DISPOZÍCIA DOMU
Do domu sa vstupuje cez zádverie, odkiaľ je vľavo vstup do otvoreného priestoru obývacej izby a kuchyne, vpravo do kúpeľne, do WC a do detskej izby. Do spálne je vstup z obývacej izby. Z detskej izby je schodami vstup do podkrovia, kde sú vybudované dve detské izby. Do pivnice je vstup z exteriéru. Pivnica slúži ako sklad. Dom bol postavený v roku 1933, jedna izba bola pristavená v roku 1963, v roku 2007 bola pristavená vstupná chodba, rozšírená bola aj obývacia izba, kúpeľňa a WC. V roku 2016 bol prestavaný ateliér z pôvodnej komory a drevenej kôlne.

Rodinný dom je postavený ako samostatne stojaci rodinný dom v uličnej zástavbe rodinných domov. Ide o jednobytový rodinný dom so sedlovou strechou , ktorý je čiastočne podpivničený, s čiastočne zobytneným podkrovím. Rodinný dom bol vybudovaný, v roku 1933, s prístavbami v roku 1963, 2007,2016 a s modernizáciami v rokoch1975, 2007, 2009, 2016 a 2021. Konštrukčne je dom postavený na základových pásoch z betónu. Vertikálny nosný systém je vytvorený murovanými stenami z pálenej tehly hrúbky 450 mm, vnútorné nosné steny majú hrúbku 250 mm. Horizontálny nosný systém je vytvorený ako železobetónový klenbový strop nad podzemným podlažím, drevený trámový strop s rovným podhľadom nad prízemím a čiastočne murované klenbové. Zastrešený je sedlovou strechou, pričom krytina strechy je pálená krytina. Nosný systém krovu je vytvorený ako drevený krov. Exteriérové schodisko do pivnice je monolitické železobetónové. Schody do podkrovia sú drevené plné, v ateliéry sú drevené s nástupnicami. Klampiarske konštrukcie strechy sú z pozinkovaného plechu. Úprava vonkajších povrchov je omietka na báze umelých vlákien na kontaktnom zatepľovacom systéme, jedna stena je čiastočne obložená drevom. Úprava vnútorných povrchov stien je stierkovou omietkou hladkou. Kúpeľňa má keramický obklad do výšky 2m, vo WC do výšky 1,2m. Nášľapné vrstvy podláh sú veľkoplošné laminátové parkety, v kúpeľni, na chodbe a pri kuchynskej linke sú keramické dlažby. Kuchynská linka je na báze dreva dĺžky 5,4 m v rade pri stene a s ostrovčekom. V linke sa nachádza nerezový drez, digestor, elektrická varná doska a elektrická rúra. V kúpeľni sa nachádza obmurovaná vaňa, umývadlo na murovanom podstavci. Vo WC je samostatné závesná misa spodomietkovým splachovaním, s nádržkou v stene a keramické umývadlo s pákovou batériou. V ateliéry sa nachádza kúpeľňa s murovanou sprchou a sprchovou batériou, keramické umývadlo s pákovou batériou a WC kombimisa. Vstupné dvere do domu sú plastové, presklené, interiérové plné drevené v drevených zárubniach. Okná sú plastové s izolačným dvojsklom, s vnútornými žalúziami a sieťkami proti hmyzu. V kuchyni sa nachádza svetlovod. V podkroví sú strešné okná z poplastovaného dreva. Vykurovanie je ústredné, plynovým kotlom Buderus s rebrovými radiátormi. Príprava teplej vody je v zásobníkovom ohrievači. Rozvod vody v objekte je z oceľových rúr závitových pozinkovaných. Rozvod teplej vody je z oceľových rúr závitových pozinkovaných izolovaných plsteným pásom. Zariaďovacie predmety sú odkanalizované novodurovanými rúrami hrdlovými, vedenými v stenách. Odvetranie je zabezpečené kanalizačnou stupačkou. Elektrické rozvody pre zásuvky sú zabezpečené káblami CYKY 3C x 2,5mm2. Na chodbe sa nachádza vstavaná skriňa. Objekt je napojený na verejnú vodovodnú, kanalizačnú, plynovú a elektrickú sieť.

Hlavná rekonštrukcia a modernizácia prebehla v roku 2007.
Týkala sa: prístavby a vybudovania novej strešnej konštrukcie s krytinou, strešných okien, výmeny okien v obývacej izbe, rozvodov vody, kanalizácie, elektrickej energie a kúrenia. V roku 2009 boli vybudované vonkajšie a vnútorné omietky, vymenené boli ďalšiie okná, dvere, zárubne, vybudované boli hygienické zariadenia, osadené nášľapné vrstvy podláh, vybudovanie schodov a vstupu do pivnice, tiež čiastočné zateplenie. V roku 2016 bola vybudovaná kuchynská linka s novým rozvodom vody, ďalšie zateplenie fasády. V tomto roku bol vybudovaný ateliér s kúpeľňou a podkrovím, bola zateplená severná fasáda domu, bol vybudovaný svetlovod, okno v kuchyni a bol osadený kondenzačný kotol Buderus.

LOZORNO
je obec na Slovensku v okrese Malacky. Patrí do Bratislavského samosprávneho kraja. Lozorno leží v blízkosti západných svahov Malých Karpát v južnej časti Záhorskej nížiny. V strede dediny sa týči kostol sv. Kataríny, panny a mučeníčky z Alexandrie, ktorý pochádza z roku 1629. Ďalšími starobylými pamiatkami sú prícestné sochy sv. Jána Nepomuckého a sv. Floriána. Obec je vzdialená 24 km od Bratislavy. Pri Lozorne je zjazd z diaľnice D2 Bratislava - Kúty - Praha, vďaka čomu je výborne spojená s hlavným mestom SR. To je jeden z dôvodov nárastu záujmu o pozemky a rodinné domy v obci. Nad dedinou sa nachádza vodná nádrž, z ktorej vyteká „Suchý potok“ krížom cez dedinu. Pri vodnej nádrži sa každoročne stretávajú obyvatelia Lozorna, prípadne susedia z okolitých dedín na Rybárskych zábavách. Nad vodnou nádržou je turistická cesta, ktorá vedie popri ďalších dvoch vodných nádržiach cez krásnu krajinu Malých Karpát do chatovej oblasti Košarisko, ktorá patrí k obci. V Lozorne sa nachádza trojhviezdičkový hotel, ktorý poskytuje ubytovanie i reštauračné služby, a viacero reštaurácií a krčiem. Počet obyvateľov k 31.12.2011 spolu 2913 .Občianska vybavenosť v obci: predajňa potravinárskeho tovaru, pohostinské odbytové stredisko, predajňa nepotravinárskeho tovaru, bankomat, telocvičňa, ihrisko pre futbal (okrem školských), knižnica, pošta, verejný vodovod, verejná kanalizácia, kanalizačná sieť pripojená na ČO, rozvodná sieť plynu, lekárne a výdajne liekov, samostatné ambulancie praktického lekára pre dospelých, samostatné ambulancie praktického lekára stomatológa, skládka komunálneho odpadu, komunálny odpad, využívaný komunálny odpad, zneškodňovaný komunálny odpad, základná škol, materská škola. 

Bližšie informácie vrátane aktuálneho Zbaleckého posudku Vám radi poskytneme pri osobnej obhliadke

Kontakt: Michal Hulík, RSc.
Mobil: 0948 744 099
Mail: michal.hulik@pegasreal.sk
Cena. 355.000,- Eur

 

 

Nenašli ste tú pravú nehnuteľnosť? PODOBNÉ NEHNUTEĽNOSTI